Štýlové pánske a dámske okuliare

Štýlové okuliare

Okuliare sú v podstate šošovky nainštalované do rámov. Bežne sa používajú na korekciu zraku a ochranu očí. Šošovky sú podľa individuálnej potreby nositeľa tvarované tak, aby nasmerovali svetelné lúče priamo na sietnicu. Dopad svetelných lúčov na sietnicu je podmienka, aby obraz pozorovaného predmetu bol jasný a ostrý. čo sa týka ochrannej funkcie okuliarov, tlmia nadmernú intenzitu svetelných lúčov a chránia oči pred škodlivým UV žiarením.

Okuliare sa v súčasnosti stali nielen nevyhnutnou zdravotnou pomôckou, ale aj módnym doplnkom. Či už máte záujem o okuliare ktoré vám dodajú veselý, bezstarostný, mladistvý, alebo štýlový elegantný vzhľad, výber je na vás. V súčasných trendoch, ako je retro, uplatňovanie motívov inšpirovaných viničom, alebo pancierom korytnačky, či prísne geometrické tvary rámov, všetky pútajú pozornosť.

Okuliare o vás vypovedia veľa. Reprezentujú váš vkus, spoločenské postavenie, životný štýl. Preto by ste mali dôkladne zvážiť, pre aké okuliare sa rozhodnete. Väčšina ľudí nosí jedny okuliare na všetky príležitosti. Ak si potrpíte na svoj vzhľad do všetkých detailov, určite sa rozhodnete pre viac typov okuliarov vhodných na špeciálne príležitosti. To o vašej osobnosti prezradí skutočne veľa. Nato, aby ste si vybrali tie najvhodnejšie kúsky, trh dnes vytvára ideálne podmienky širokou ponukou značiek a rozmanitých štýlov.

Materiály použité na výrobu rámov

Rôzne materiály, ktoré výrobcovia v dnešnej dobe používajú na výrobu rámov, do značnej miery rozširujú možnosti na rôznorodý vzhľad okuliarov, čo zároveň umožňuje zmeniť výzor a vzhľad vašej osobnosti. Pri nákupe nových okuliarov máte možnosť zvažovať a vyberať si zo širokej škály obľúbených značiek, materiálov, farieb, štýlov a samozrejme ceny.V súčasnosti máte možnosť nájsť perfektné okuliare s vlastnosťami, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Každý typ materiálu má totiž svoje špecifické vlastnosti. Na porovnanie uvádzame niektoré z nich.

Plast

Ak hľadáte farby dúhy, potom Zyl je pre vás najvhodnejší materiál. Je veľmi ľahký, nákladovo veľmi efektívny a poskytuje kreatívne možnosti pre ochranné okuliare.

Niektorí tiež používajú Propionát acetátu celulózy, materiál na báze nylonu, ktorý je hypoalergénny, ľahký a má väčšiu transparentnosť a lesk, ako iné plasty.Hlavným materiálom pre okuliare určené na šport je nylon. Dáva rámom také vlastnosti ako pevnosť, ale zároveň aj ľahkosť, odolnosť voči nárazom a vysokým i veľmi nízkym teplotám. Pri vysokých cenách ropy sa využívajú plasty z ricínového oleja. Plastové rámy majú však aj niektoré niektoré nevýhody. Slnečné žiarenie spôsobuje predčasnú únavu materiálu, čo negatívne ovplyvňuje ich životnosť. Slnečné žiarenie môže spôsobovať aj blednutie farieb, nie však pri mimoriadne kvalitných materiáloch.

Kov

Najviac používaná pri výrobe rámov na okuliare je zmes kovov Monel. Rámy vyrobené z tohto materiálu sú pružné a odolné voči korózii. Keďže u niektorých ľudí môže prichádzať k istému stupňu chemickej reakcie kovu s pokožkou, nemôžeme hovoriť o 100% -nej odolnosti voči korózii. Tento nedostatok kovových rámov sa dá odstráníť použitím paládia alebo niklu pri ich výrobe. Mnoho výrobcov ponúka rámy z titánu a beta-titánu. Je to striebornosivý kov, ktorý je ľahký, ale pritom pevný,hypoalergénny a odolný proti korózii. Rámy vyrobené z týchto materiálov môžu byť rôznych farieb, čo im dodá čistý, moderný vzhľad, s nádychom štýlu. Niektoré rámy sú vyrobené z kombinácie titánu a iných kovov, ako je nikel alebo meď. Tieto druhy sú cenovo výhodnejšie ako ostatné titánové rámy.

Berýlium je kov, ktorého použitie si vyžaduje nižšie náklady. Je veľmi dobrou alternatívou titánu. Pri použití vhodných technologických postupov pri spracovaní tohto kovu /napr. kalenie/, sú rámy vyrobené z tohto materiálu vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí majú vysokú kyslosť kože, alebo trávia väčšinu svojho času v blízkosti slanej vody. Jedná sa o ľahký oceľovo šedý kovov, veľmi silný a flexibilný, ktorý je k dispozícii v rôznych farbách.

Nerezová oceľ, zliatiny ocele, chrómu a iných kovov, sú ďalšou alternatívou titánu pri výrobe kovových rámov. K ich vlastnostiam patria: nízka hmotnosť, nízku toxicita, vysoká odolnosť proti korózii, rýchlemu opotrebovaniu a teplu. Mnohé rámy z nerezovej ocele sú tiež nikel-free a teda hypoalergénne.

Flexon, tiež nazývaný “Memory kov” je zliatina vyrobená na báze titánu. Aj po krútení, ohýbaní a drvení, tento materiál sa vráti do svojho pôvodného tvaru. Flexon rámy sú ľahké, hypoalergénne a odolné proti korózii.

Hliník a neželezné materiály sa využívajú predovšetkým pri výrobe high-end rámov. Dávajú okuliarom jedinečný vzhľad, sú ľahké a vysoko odolné proti korózii. Rámy z čistého hliníka sú mäkké a slabé, ale komerčný hliník, s malým množstvom kremíka a železa, je ťažký a silný. V dnešnej dobe niektorí výrobcovia používajú pozlátené, alebo po striebrené rámy. Tie dávajú okuliarom charakter šperku. Semi-drahokamy, alebo drahé kamene, sa používajú na zvýšenie luxusného vzhľadu, ktoré možno nosiť napr. v kancelárii, alebo na spoločenské príležitosti k vytvoreniu honosného, alebo retro vzhľadu.

Rám na okuliare a tvar tváre

Okrem materiálu, rám by mal rešpektovať najnovšie módne trendy a tiež korešpondovať s tvarom vašej tváre.

Okrúhla tvár vyzerá skvele so šikmými alebo štvorcovými rámami, ktoré tvár opticky predĺžia, takže vyzerá užšia.
Tvár v tvare srdca, ktorá sa smerom k čelu rozširuje, vyzerá lepšie so širokými rámami, ktoré pridajú šírku spodnej časti tváre. Rovnaký efekt môžeme dosiahnuť vŕtanými, alebo svetlými rámami.

Trojuholníkový typ tváre sa vyznačuje úzkym čelom a širšou spodnou časťou tváre. V takomto prípade sa doporučujú hranaté rámy s použitím farebného akcentu v ich hornej polovici, alebo naopak rámy okrúhle, alebo oválne, ktoré tlmia ostré uhly tváre.

Štvorcovú tvár opticky zúžia a predĺžia úzke, podlhovasté tvary rámov.

Oválne tváre sú proporčne ideálne, čo umožňuje vybrať si akýkoľvek tvar rámu.

Podlhovasté tváre vyzerajú dobre s guľatými rámami, ktoré zdôrazňujú šírku tváre.. Tiež je vhodné vybrať si rám s takým typom premostenia, ktorý skráti nos.

Jeden z obľúbených typov okuliarov je Rodenstock R2293 C. Obdĺžnikový tvar týchto okuliarov je určený predovšetkým mládeži pri športovaní, pretože dodáva osviežujúci mladistvý vzhľad.

Jedinečný vzhľad svojmu majiteľovi dajú okuliare s plným priesvitným rámom obdĺžikového tvaru s korytnačou potlačou, alebo rámy vyrobené z lesklého teakového dreva s malými kovovými detailami po stranách. Obidva typy sú elegantné a ľahké, hodiace sa k akémukoľvek oblečeniu.

Fialové okuliare sú perfektnou kombináciou kultivovanosti a štýlu. Fialový rám zdôrazňuje módny vkus nositeľa. Rámy v tvare obdĺžnika, alebo okuliare bez rámu, sú vhodné pre ľudí s guľatou tvárou. Poskytujú pohodlné nosenie okuliarov na dlhé hodiny.

On-line nákupy otvorili novú éru v živote mladej generácie. Môžeme smelo povedať, že všetci príslušníci tejto vekovej kategórie plne využívajú tento spôsob nakupovania na webových stránkach. Využívanie týchto stránok na nákupy sa postupne stáva samozrejmosťou nielen pre mladú generáciu, ale čoraz viac ho využívajú ľudia staršej, ale najmä strednej generácie.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bryle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *