Špičkové luxusné hodinky

Dobré hodinky sú hodné zlata.

Ľudia sa ma často pýtajú, či luxusné hodinky môžeme považovať za investíciu. Moja odpoveď je vždy rovnaká. Áno, dobré hodinky môžu byť dobrou investíciou. Dôvod, že niektoré hodinky majúhodnotu, ktorá sa dá považovať za investíciu je, že výrobcovia hodiniek sami často zvyšujú ich cenu tým, že každý rok ukončia výrobu určitého druhu hodiniek a tak ich množstvo na trhu je obmedzené. Týka sa to predovšetkým luxusných značkových hodiniek, so špecifickými vlastnosťami. Ak teda uvažujete o kúpe luxusných hodiniek pre seba, alebo ako o darčeku, takmer vždy je to dobré rozhodnutie a vynaložené peniaze môžete považovať za ivestíciu.

Tí, ktorí majú o luxusných hodinkách aspoň priemerné vedomosti vedia, že remeselné zručnosti a dizajnérske umenie, ktoré hodinárske firmy investujú do výroby hodiniek, je to, čo ich vzájomne od seba odlišuje.

Pre niektorých ľudí, sú luxusné hodinky symbolom spoločenského postavenia, pretože sú často vyrobené z drahých kovov a niekedy ozdobené diamantami a šperkami. Už celé stáročia sú luxusné hodinky vnímané ako jemné umelecké diela, preto predstavujú niečo viac, ako obyčajné hodinky. Výroba akýchkoľvek luxusných hodiniek sa vyznačuje precíznosťou remeselného spracovnia, používaním mimoriadne kvalitných materiálov a skvelým dizajnom. Vlastíctvo takýchto hodiniek je preto vysoko cenené. Z toho vyplýva, že človek nemôže kúpou luxusných hodiniek nič pokaziť či ich už kupuje pre seba, alebo ako darček. Luxusné hodinky, ktoré sa vyznačujú nielen vysokou kvalitou, ale reprezentujú aj niektorú zo svetoznámych značiek, sa často, z generácie na generáciu, dedia. Vzhľadom na to, že hodinky sú vyrábané tak, aby boli jednotlivé druhy vhodné na rôzne príležitosti, je výhodné mať sortiment kvalitných hodiniek od mimoriadne dôveryhodných predajcov, ako sú Ebel, Movado alebo Corum.

Rôzne typy Starožitností

Dlhá životnosť hodiniek je vlastnosť, ktorá pri výbere hodiniek, hrá u mnohých zákazníkov dôležitú úlohu. Skôr, ako sa definitívne rozhodnete pre kúpu konkrétnych hodiniek, mali by ste vedieť, aké vlastnosti sú rozhodujúce pre stanovenie hodnoty hodiniek.

Hodinky rozdeľujeme do troch základných skupín:

  1. mechanické,
  2. kremenné,
  3. automatické,
  4. kremenné so švajčiarskou technológiou.

V skutočnosti drahé hodinky získavajú na hodnote viac na základe ich vypracovania, ako na ich časomerných schopnostiach. To však v žiadnom prípade neznamená, že kvalitné hodinky nemusia byť presné. Všeobecne platí, že mechanické hodinky sú menej presné, ako hodinky kremenné. Môžeme preto skonštatovať, že presnosť nie je určujúca vlastnosť pre stanovenie hodnoty hodiniek.

Mechanické Quartz, alebo automatické hodinky

Stáročiami overené technologické postupy používajú hodinárske spoločnosti pri výrobe mechanických hodiniek. Pri tomto type hodiniek sa často uplatňuje umelecký dizajn. Sú známe tým, že vám vydržia aj desiatky rokov. V dnešnej dobe však, čoraz viac prevládajú na trhu luxusné hodinky, ktoré spadajú do kategórie Chronograf Quartz, s mechanickou automatickou prevodovkou a večným kalendárom. Rokmi si Quartz technológia získala popularitu, ktorú má dodnes. Technológia kremenných hodiniek funguje na nasledovnom princípe: konštantný elektrický prúd prechádza cez kremičitý kryštál (od toho je odvodený výraz kremenné hodinky), pri konštantnej frekvencii. Švajčiarske Quartz hodinky sú veľmi presné a spoľahlivé. Okrem toho majú jednu dôležitú výhodu, týkajúcu sa výrobných nákladov. Chronograf hodinky sa často používajú pri športových aktivítách. Sú totiž také presné, že dokážu vyvrátiť čas nameraný nameraný konkurenciou na stotiny sakundy.Ďalšie hodinky z tejto kategórie majú množstvo ďalších funkcií.Napríklad ich súčasťou je kompletný kalendár, so všetkými údajmi, alebo informácie o mesačných fázach.
Väčšina hodiniek, ktoré stoja menej ako 1000 dolárov, sú hodinky kremenné. Oveľa vyhľadavánejšie sú však mechanické hodinky. Najvyhľadávanejšie mnohých typov hodinie ú automatické hodinky. Automatické hodinky sú v podstate mechanické, ale sú poháňané pohybom ľudského tela.Fungujú tak dobre, že ak sa s nimi zaobchádza správne, prežijú automatické hodinky generácie. ako máte možnosť vidieť, možnosti výberu tých najvhodnejších hodiniek, sú skutočne nepreberné.

značkové švajčiarske hodinky

Čo zrčuje hodnotu hodiniek?

Čím viac funkcií hodinky majú, tým je ich konštrukcia komplikovanejšia. Primerane tomu rastú aj výrobné náklady a samozrejme aj hodnota hodiniek premietnutá do ceny. Keď si uvedomíte, že niektoré luxusné hodinky sa predávajú za tisíce a tisíce euro a často sú drahšie ako auto, je zrejmé, že ich náklady, súvisiace s vývojom nových technológií, konštrukčná náročnosť, ktorá zasa súvisí s množstvom funkcií, dajú sa tieto vysoké ceny v podstate pochopiť. Výroba luxusných hodiniek navyše využíva poznatky prírodných vied. Všetky tieto aspekty radia hodinky medzi najcennejšie priemyselné produkty.

Ako si vybrať správne hodinky

Pred nákupom luxusných hodiniek je potrebné, aby ste zvážili, na aké príležitosti ich budete používať. Chcete hodinky na bežné denné nosenie, alebo špeciálne k oblečeniu, prípadne hodinky na športové aktivity. Ak do vašich športových aktivít patrí aj potápanie, hľadajte vodotesné hodinky. Hodinky, ktoré budete nosiť denne do práce, musia zodpovedať vášmu day-to-day životnému štýlu. ak budete používať svoje hodinky každý deň do práce, ako chcete hodinky, ktoré zodpovedá vášmu day-to-day životný štýl. A samozrejme, ak chcete hodinky na spoločenské príležitosti, musíte si vybrať štýlové hodinky s výnimočným dizajnom.

Príprava na nákup luxusných hodiniek

Pre nákupom luxusných hodiniek si musíte položiť sami sebe niekoľko zásadných otázok, ktoré vám uľahčia výber a dopomôžu k správnemu rozhodnutiu. V prvom rade vám musí byť jasné, na aký účel, či príležitosti, budete hodinky používať. Nie menej dôležitá je aj otázka, aký finančný obnos môžete, alebo ste ochotný minúť. Musíte si však uvedomiť, že sa vo vašom prípade nejedná o kúpu obyčajných, lacných hodiniek. Luxusné hodinky sa totiž nekupujú na dva-tri roky. Tie vaše vás môžu sprevádzať až do konca života. nesmiete zabudnúť ani na to, že luxus znamená bohatstvo a preto sa za luxus platí.

Zdroj: www.nytimes.com, wikipedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *